ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית
קבל בעלי מקצוע - המוקד לדייר

הלבנת גגות

הלבנת גגות הלבנת גגות הינה פעולה של צביעת הגג וציפויו בחומר לבן (יכול להיות סיד או חומר אקרילי) וזאת על מנת להחזיר את קרני השמש ועל ידי כך לגרום לירידת הטמפרטורה בתוך המבנה.

אם בעבר היינו מבצעים סיוד גגות בכל קיץ על הגג המזופת (המצופה זפת) על מנת להוריד את הטמפרטורה במבנה ולבודדו מקרני השמש, בשנים האחרונות כאשר ישנו מעבר ליריעות ביטומניות לאיטום הגגות במקום זיפות הגג כמו בעבר, יש מעבר להלבנת הגג, בדרך כלל על ידי חומרי צביעה לבנים אקריליים המחזיקים מעמד מספר שנים ועמידים בשמש החזקה ובגשמי החורף.

הסיבות העיקריות בגינן נבצע הלבנת גגות על גג הבית המשותף הינן הרצון להגן על שכבות הזפת / איטום הגגות וכן האפשרות ליצור שכבת בידוד בין המבנה לבין קרני השמש החזקות שבארצנו.

הלבנת גגות

גג האטום על ידי זיפות

במידה והגג שלכם אטום על ידי שכבות של זפת, יחד עם זיפות גגות  יש חובה לבודדו מקרני השמש על ידי הלבנתו. במידה ונרצה לעשות זאת ניתן להלבין גג מסוג זה על ידי סיוד הגג בסיד שהוא זול מאוד  אך אז פעולה זו תידרש להתבצע על שנה בשל עמידותו הנמוכה. לעומתו, הלבנת הגג על ידי חומר אקרילי במספר שכבות (מומלץ בין 2-3 שכבות) תחזיק מעמד מספר שנים ויש לקבל אחריות על כך מהחברה המבצעת (לפחות 5 שנים).

גג האטום על ידי יריעות ביטומניות

היריעות הביטומניות בגגות בבתים משותפים, בעיקר בבניינים החדשים מגיעות עם שכבה עליונה של גרגרי אגרגט שנועדה להגן עליהן מפני קרינת השמש. אין חובה להגן באמצעות הלבנה על גגות המצופים ביריעות ביטומניות. 

עוד באותו הנושא


זיפות גגות זיפות גגות

הגגות בבתים המשותפים יכולים להיות מאוד בעיתיים בחורף. זיפות גגות בבית המשותף דווקא בקיץ יהווה הכנה מצויינת של לקראת החורף וימנע אי נעימות בעיקר מהשכנים שבקומה העליונה.

סיוד גגות סיוד גגות

סיוד גגות הוא פעולה חשובה שכדאי להקפיד עליה ולתחזק אותה מעת לעת, אך זוהי בעצם פעולה משלימה של זיפות הגגות, אשר נעשית לפניה והיא חשובה לא פחות. אז מה צריך לעשות, מתי ואיך?

איך להחליט באיזה שיטה לבצע איטום גגות? איך להחליט באיזה שיטה לבצע איטום גגות?

מי לא מכיר את ה"תענוג" שמגיע עם הגשמים הגדולים, גג דולף. אז הגעתם למצב שאתם צריכים או רוצים לאטום את הגג. איך מחליטים באיזה שיטה או חומר להשתמש לאטום את הגג?